Çok Yönlü ve Stratejik Ara Depo ile Ticaretinizi Hızlandırın

Satış platformu farketmeksizin Amerika’da depo iş birliği yapılması, karlı satış grafiğine ulaşmak için şarttır. İade edilen ürünlerin Türkiye’ye geri kargolanması maddi olarak doğru bir hamle olmayacaktır. Bu noktada ürünlerin imha edilmesi kaçınılmaz olacaktır. Sonuç olarak iadelerin, maliyeti ticaretinizde olumsuzluk oluşturacaktır.

Online Arbitrage iş modelinin temelini de ara depolar oluşturur. Ürünler satın alınan dükkanlardan bir ara depoya gönderilmeli, barkodlama ve paketleme işlemleri yapıldıktan sonra Amazon depolarına gönderilmelidir. Aksi taktirde Amazon ürünlerinizin üzerindeki barkodları tanıyamayıp depoya girişlerini sağlamayacaktır.

Amerika depo hizmeti

Stratejik Lokasyon

Amerika vergi sisteminde KDV yerine satış vergisi bulunmaktadır ve eyaletten eyalete değişkenlik göstermektedir. Ürün satın alırken verdiğiniz kargo adresine göre satış vergisi de değişkenlik gösterir.

Doğru Barkodlama

Barkodlama işlemlerinin doğru yapılmaması, ürünlerinizin Amazon depolarına girişini imkansız hale getirecektir. Bu durumda ürünlerinizi depoya tekrar göndertmeniz gerekir ve size maddi yük oluşturur.

Adetlere Dikkat Edin

Amazon depolarına gönderim sağlandığında, kolilerin dolu gitmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kargo maliyetleriniz hesapladığınızdan yüksek çıkacaktır. Daha çok koli daha çok indirim demektir.

Ürün Kontrolü

Tedarikçilerden satın alınan ürünlerin depoya ulaştığında kontrol edilmesi gerekmektedir. Tedarikçinin deposunda veya kargo sırasında deforme olmuş ürünler  memnuniyetsizlik yaratacaktır.

Lojistik Maliyetleri Düşürün

Deniz yoluyla lojistik hizmet alan kişiler için, çözüm ortaklığı kurulan deponun denize yakın olması ekstra maliyetleri önleyecektir. Kara yoluyla devam edecek olan ürünler kısa mesafe kat edecektir.

Kendinizi Güvenceye Alın

İş ortaklığı kurduğunuz deponun ürünlerinize sigorta yapabiliyor olmasına dikkat edin. Ürünlerinizin çalınmasına, zarar görmesine, kaybolmasına veya herhangi bir doğal felakete karşı hazırlıklı olun.

Stratejik Olarak En Doğru Bölge

Amerika’nın Alabama eyaletinde 3150m² genişliğinde, 7/24 güvenlikli ve tam kapsamlı sigortalanmış ara depomuzda 8 çalışanımızla hizmet vermekteyiz. Depomuz, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir. Alabama eyaletinin %9.5 alış vergisine sahip olması, Amazon’da Online Arbitrage iş modeli için karlı bir durum oluşturmaktadır. Denize yakınlığı sayesinde gemi kargo ile teslim edilecek ürünleriniz için de ek bir masraf çıkmadığı gibi, transferin kısa sürmesi sayesinde de hızlı bir şekilde satışlarınıza başlayabiliyorsunuz.

Uygun Fiyatlandırma ve Yüksek Kalite
4 yıldır aktif olarak hizmet vermenin getirdiği tecrübe ve belirlenen yüksek standartlar ile her yıl binlerce müşterimizin operasyonlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmesinde kilit rol oynuyoruz. Aylık depozito ücretimizin olmayışı ve ürün başına talep edilen hazırlama ücretlerinin uygunluğu sayesinde, müşterilerimiz satış sağladıkları ürünlerde daha yüksek kar marjlarına sahip oluyorlar. USPS ile sağladığımız lojistik ortalık ile tüm eyaletlere %20 indirimli ve hızlı gönderim sağlıyoruz. Depomuza ulaşan ürünlerinizin, Amazon depolarına veya müşterilerinize gönderimini ilk 30 gün içinde sağladığımız taktirde depolama ücreti talep etmiyoruz.

Çok Yönlü Kullanım
Ara depomuzdan ürün çıkışınızı iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Pazar yeri farketmeksizin satışını sağladığınız ürünleri, direkt olarak müşterinize ya da Amazon’da satış yapmak amacıyla depolara gönderebilirsiniz. Kategori ve marka izinlerini almak için fotoğraflama, tedarikçilerinize iade yapma, bundle yani birden fazla ürünü birleştirme gibi ekstra hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Kontrol Sizde
Amerika depomuza ulaştırdığınız ürünlerin envanterini size sağladığımız arayüz ile takip edebilirsiniz. Arayüzde canlı olarak envanterinizi görüntüleme, ürünlerin lokasyonu, depomuza ulaşan müşteri iadelerinizi takip edebilirsiniz. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık raporlamalar ile satışlarınızı ve bütçenizi kontrol altında tutabilirsiniz. Canlı grafiklerimiz ile önceki aylara göre satışlarınızdaki artış ve düşüşleri takip edebilirsiniz.
Size atanacak olan depo sorumlumuz ile Whatsapp üzerinden anlık bağlantıya geçebilir, ürün gönderimlerinizde, sorgulamalarınızda veya yardıma ihtiyacınız olduğu noktalarda asistanlık hizmeti alabilirsiniz. Depo sorumlularımız, ürün adedinize göre çıkabilecek koli adedini size bildirip, kargo maliyetlerini düşürmek adına size en uygun tavsiyeleri verecektir.

Depo Özellikleri
• Alabama lokasyonu
• %9.5 alış vergisi
• 3150 m² depolama alanı
• 24 saat güvenlik
• Tam kapsamlı sigorta
• 8 farklı bölgeden havalandırma
• Soğuk depo
• 8 depo sorumlusu
• 5 yıllık ara depo tecrübesi

Depo Hizmetleri
• Ürünlerin teslim alınması
• Ürünlerin kondisyonlarının denetlenmesi
• Zarar görmüş ürünler hakkında müşteriyle iletişim kurup gerekli aksiyonları alınması
• Eski etiketlerin sökülmesi
• FNSKU etiketlemesi
• Ürünün türüne göre polietilen ambalaj veya baloncuklu naylon ile tekrar paketlenmesi
• Kolileme
• Palet hazırlama
• Ürünler ilk 30 içinde depomuzdan transfer edilirse ücretsiz depolama

1-500 Ürün: 1.50$
501-1000 Ürün: 1.30$
1001 Ürün ve Üzeri: 1.10$

Ekstra Hizmetler
• Depolama hizmeti (Özel fiyatlandırmaya tabidir)
• Kategori açılışı amacıyla fotoğraf çekimi 10$
• Tedarikçiye ürünlerin iade kargosunun yapılması 1$
• Direkt müşteriye ürün gönderimi 2$
• Bundle hizmeti 1$

*Herhangi ekstra bir ücret söz konusu değildir. Ekstra ücret oluştuğu taktirde şirketimiz sorumludur.

Çalışma Sistemi
• Size atanan depo sorumlumuz ile Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Gönderilerinizi planlayabilir,bilgi ve tavsiyeler alabilirsiniz.
• Backend panelimiz ile Online envanterinize ulaşabilirsiniz. Depoya ulaşacak ürünlerinizi envanterinize girdikten sonra anlık durum kontrolü yapabilirsiniz.

Ürünleriniz satıldığında, depodan direkt olarak müşterinize gönderim yapabilirsiniz.

İade olmuş ürünlerinizi depoya gönderip kondisyon denetlemesi yapabiirsiniz.

Kategori başvuruları için gerekli fotoğraflama hizmetini depoda yaptırabilirsiniz.

Online envanter paneline erişerek, ürünlerinizin stok takibini kolayca yapabilirsiniz.

Online Arbitrage ve iade kabulü amacıyla 1 yıldır Quixsolutions Prep Center’I kullanıyorum. Ürünlere sağlanan güvencelerden çok memnunum. Hızlı paketleme, her konuda bizimle ilgilenen ve tavsiye veren depo sorumluları ile operasyonumuzda endişe duymadığım tek nokta ara depo diyebilirim.

Nevra B.

1

Ürünlerin Depoya Gönderilmesi

Tedarikçilerden sağlanan veya Amazon’a iade edilen ürünlerin depoya gönderilmesi ve Online envantere kayıt edilmesi.

2

Ürünlerin Hazırlanması ve Kolilenmesi

Depoda teslim alınan ürünlerin kondisyonlarının kontrolü ve gönderim şartlarına uygun barkodlanması ve paketlenmesi

3

Kolilerin Kargoya Verilmesi

Depo sorumlusu tarafından kutulanan ürünlerin, belirlenen lokasyonlara anlaşmalı lojistik firması ile dağıtımının yapılması.

Takip Numarasının Girilmesi

Amazon paneline bulunan kargo planına takip numarasının girilmesi veya direkt müşteriye gönderiliyorsa, onunla paylaşılması.

Quixsolutions

Ürünleriniz Bizimle Güvende

Amerika depomuzda bulunan 8 depo sorumlumuz ile size kaliteli, profesyonel ve çok yönlü hizmet sunuyoruz.

99.000+

Depolarımızda bulunan ürün sayısı