Vergi Yükümlülüklerinizi Göz Ardı Etmeyin

Yapılan en büyük hatalardan biri vergisel yükümlülükleri gözardı etmektir. Satılan her tür ürün için vergi ödemek gerekmektedir. Aksi taktirde çok büyük cezalarla karşılaşılması normal bir durumdur. Satış pazarı Amerika olan satıcıların en büyük avantajı, Türkiye ve Amerika arasındaki çift taraflı vergi anlaşması sayesinde, düşük vergi oranlarıyla vergi ödeyebilme olanağıdır.

Amerika'da şirket kurulumu

Ana Satış Pazarı Amerika

Tüketim kültürünün en yaygın olduğu ülke Amerika Birleşik Devletleri’dir. Amazon, eBay, Shopify, Etsy’den yapılan satışlarınıza it vergilendirme işlemlerini, orada kurulacak bir şirket ile kolayca yapabilirsiniz.

Vergi Danışmanlığı

Amerika’da vergi danışmanlığına, Türkiye’deki gibi aylık bir ücret ödemenize gerek yoktur. Yılda bir defa vergi formlarınızın doldurulması için yetkinliği bulunan bir firmaya başvurabilirsiniz.

Vergi Tasarrufu Sağlayın

Amerika’nın birçok eyaletinde vergi oranları Türkiye’ye göre çok daha düşüktür. Satış karlılığınızı arttırmak adına, Amerika’da kurulu olan şirketiniz üzerinden vergilerinizi ödemeniz avantajınıza olacaktır.

Güvenilir Bölge

Kurulum konusunda en çok tercih edilen bölge, şirket dostu olarak bilnen Delaware’dır. Vergi avantajları ve düşük bakım masrafları ile özellikle Amerika vatandaşı olmayanlar için en uygun bölgedir.

Şirket Zorunluluğu

200 adet ürün satışı veya 20 bin Dolar ciro elde edildiği takirde, Amerika’da şirket kurulması zorunludur. Aksi halde satılan her ürün başına, geniş kapsamlı  cezai yaptırımlar ile karşılacaksınız.

Avantajlardan Yararlanın

Gelir vergisinin bulunmaması, Reseller Permit belgesinin doldurulmamasına gerek kalması, hızlı ve sorunsuz kurulum yapılabilmesi Delaware eyaletinin en büyük avantajlarıdır.

Amerika’da Şirket Kurulumu
10 bin kilometre uzakta şirket kurma ve yönetme fikrinin sizi ne kadar korkuttuğunu biliyoruz. Yüksek ücretler ödemeniz, işlemlerinizin sağlıklı yürüyeceği ve operasyonlarınızda başarılı olacağınızın garantisini de vermiyor. Amerika’da yürütülen e-ticaret operasyonunuzun en önemli parçası, eksiksiz kurulmuş bir şirket olacaktır.

Vergi Avantajlarından Yararlanın
Amerika’nın birçok eyaletinde sunduğu düşük vergilendirme politikası ile kar oranınızı arttırabilirsiniz. Düşük vergi oranı aynı zamanda operasyonlarınızı büyütmenize, alış ve satış gücünüzün artmasına, ticari hacminizi kolayca büyütmenize katkı sağlayacaktır. Türkiye ile Amerika arasında bulunan çift taraflı vergi anlaşması ile vergilerinizi sadece Amerika’da ödeyebilir, Türkiye’de herhangi bir vergi yükümlülüğü altına girmezsiniz.
Tedarik Zincirinizi Genişletin
Pazar yerlerinde satacağınız ürünlerin Amerika içindeki toptancı ve distribütörleriyle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yapılacak tüm sözleşmelerin ve uzun soluklu partnerliklerin anahtarı federal devlet tarafından tanınan bir şirket olmanız ve vergi numarasına sahip olmanızdır.

300’den Fazla Pazar Yerine Erişim Sağlayın ve İndirimli Alışveriş Yapın
Online Arbitrage iş modelinde 300’den fazla tedarikçi kullanılmaktadır. Amerika’da kurulu bir şirketiniz bulunmadığında Walmart, Target, Walgreens gibi Online Arbitrage’a uygun tedarikçilerden alışveriş yapmanız mümkün değildir. Bu durum, Amazon pazar yerindeki en karlı ve riski en düşük iş modeli olan Online Arbitrage yapamayacağınız anlamına gelmektedir.

Rakiplerinizin Önüne Geçin
Amerika’da kurulu olan şirketinizin bilgileri sayesinde Online Arbitrage’a uygun tedarikçilerde kullanılan Gift Card, Cashback ve tedarikçiye özel indirim kartlarından yararlabilirsiniz. Satışını sağlamak istediğiniz ürünleri çok daha düşük fiyatlara alabilirsiniz. Siz rakiplerinizle yarışmayın, rakipleriniz sizinle yarışsınlar!

Pazar Yerlerinde Güven Sağlayın
Bireysel satış yapanlar gözden çıkarılabilir ve riskli grupta görülürler. Çünkü federal hükümetin ve pazar yerlerinin bireylere yaptırımı kısıtlıdır. Kurumsallaşmaya gitmeniz, pazar yerlerindeki yetkililere ve satış yaptığınız müşterilerinize güven sağlayacaktır. Her iki tarafla da iletişimiz güçlendiğinde, ticaretinizde gözle görülür büyüme yaşanacaktır.

Amerika’da şirket kurulumu hizmetimizde 3 farklı paket bulunmaktadır. İhtiyacınız doğrultusunda bu paketlerinden birinden yararlanabilir, Amerika’da yaptığınız ticaretinizi sağlam bir sistem üzerine oturtabilirsiniz.

Basit usül ticaret yapanlar için en uygun şirket tipi LLC yani Limited Liability Company’dir.

Amerika’nın her eyletinde vergi oranları farklı olduğu gibi, regülasyonları da farklı olabilmektedir.

Şirket ve EIN sahibi olsanız da ITIN numaranız olmadan vergi ödemeniz mümkün değildir.

SSN numarasına sahip olunduğu taktirde, EIN numarası 3 gün içinde temin edilebilir.

4 yıl önce satışlarımız yükseldiğinde Amerika’da şirket kurmamız gerekti. Quixsolutions ile çözüm ortaklığı kurduk. İhtiyacımız olan herşeyi bize sorunsuz bir şekilde sağladılar. Çok kısa sürede şirket kurulumu, EIN ve ITIN numaralarımızı teslim aldık. Tüm süreci profesyonel şekilde yönettiler. 4 yıldır şirket danışmanlığı konusunda da beraber ilerliyoruz.

Nevliour LLC

1

Doğru Bölgede Kurulum

İş tanımınızı hizmet sağlayıcınıza açıklayın ve sizin için en uygun eyaleti seçmelerini isteyin.

2

Belgelerin Teslimi

Şirket kurulumu için gerekli belgeleri ve bilgileri hizmet sağlayıcınıza teslim edin.

3

Belgelerin Saklanması

Belgeleriniz elinize ulaştıktan sonra onları güvenli bir yerde saklayın ve yedekleyin.

Hizmetten Faydalanma

Satış yaptığınız platforma aldığınız hizmetlerin bilgilerini girin ve IRS’in sitesine kayıt olun.

Quixsolutions

Her Noktada Yanınızdayız

Quixsolutions firması olarak 5 yıllık sektör tecrübemiz, tecrübeli ve profesyonel ekibimiz ile Amerika’da şirket kurulumu konusunda kaliteli hizmet sunuyoruz.

3500+

Kurulum yapılan şirket