El Yapımı Ürünlerin Merkezi: Etsy

Kuruluşu 2005 yılına dayanan ancak son yıllarda bilinirliği artan Etsy, el yapımı ürünlerin satışında en uygun pazar yeri haline geldi. Özellikle bireysel üreticilerin Etsy’i tercih etmesinden dolayı, çok çeşitli ürün gruplarına ulaşmak mümkün oluyor. Sanatçılar ve grafikerlerin sayesinde dijital ürün satışının, Etsy ile daha popular hale geldiğini söylesek yanılıyor olmayız.

Etsy Eğitimi

Geniş Müşteri Kitlesi

Etsy’de 68 milyon Online alışveriş yapan müşteri bulunuyor. Pazar yerinde sadece el yapımı ürünlerin listelenebilmesi, sadece ne istediğini bilen müşteri tarafından ziyaret edilmesini sağlıyor.

Stok Tutmanıza Gerek Yok

Etsy’de stok tutmanıza gerek yoktur. Sipariş verildikçe ürünlerinizi hazırlayıp müşterinize gönderebilirsiniz. Bu durum depolama ve stok tutma maliyetlerini azaltmaktadır.

Düşük Reklam Bütçeleri

Etsy içi reklamlar harcamaları diğer tüm pazar yerlerine göre çok daha düşüktür. Bu durum satıcılar için büyük avantajdır. Düşük bütçe harcamaları ile yüksek satış rakamlarına ulaşılabiliyor.

Kişiye Özel Tasarım

Etsy’nin diğer pazar yerine göre en büyük farklarından biri, müşterilerin kişiye özel ürün talep edebilme özelliğidir. Satıcılar kişiye özel ürünleri tasarlayıp müşterilerine ulaştırabilmektedir.

Hazır Ödeme Altyapısı

Etsy Payments tüm ödeme yöntemlerini tek bir çatı altında topluyor. Satıcılar ürünlerini tüm ödeme tiplerine açabiliyor ve satıştan gelen ödemelerini rahatlıkla banka hesaplarına aktarabiliyor.

Yüksek Dönüşüm

Etsy’nin müşteri kitlesi genel olarak el yapımı ürünlerle ilgilendiği için bakınmak için değil, satın almak için pazar yerine giriş yapmaktadır. Bu sebeple tıklama başına satın alma oranı yüksektir.

Etsy Eğitimi

Eğitimimizin ana amacı, katılımcıyı Etsy’de yardım almadan ve hatasız bir şekilde satış yapabilir hale getirmektir. Katılımcıya, karşılaşacağı problemlerle baş edebilmenin yanında, rakip, pazar ve ürün analizlerinde profesyonelleştirerek, fırsatları farketmek, krizleri fırsata çevirebilme yeteneğini kazandırmaktır. Katılımcı tüm riskleri, maliyetleri ve kötü senaryoları analiz etmeyi, rakiplerden gelen saldırılara karşı koymayı, satışı sağlanan marka ve müşteriyle ilişkilerini en üst seviyeye çıkararak, kusursuz bir satış stratejisi oluşturmayı, kısacası uçtan uca Etsy ticaret modelini öğrenmiş olacaktır. Pratik yapılması ve aktarılan bilgilerin onaylanması adına, eğitim sonunda bir dizi uygulamalı test yapılarak, eğitimin tamamlanıp tamamlanmayacağına, eğitimci tarafından karar verilecektir.
Eğitimlerimiz videolu değil, bire bir ve interaktif olarak verilmektedir. Teorik ve uygulamalı olarak ilerleyen eğitimimizde, herhangi bir saat sınırlaması yoktur. Katılımcımız, eğitimin bitiş tarihinden itibaren 30 gün boyunca eğitim içeriğiyle alakalı olarak, unutulan veya tekrar ihtiyacı duyulan noktalarda eğitimcimize ulaşıp destek alabilecektir.

Müşterilerinize hızlı kargo sağlamanız, tercih sebebi haline gelmenizde yardımcı olur.

En çok satış yapan dükkanları inceleyin ve kendiniz için ürün fikri edinin.

Farklılıklara açık olun. Son kullanıcı yorumlarına göre ürünlerinizde değişiklikler yapın.

Satış yaptığınız ürünlerin paket içlerine, müşterinize özel olarak yazılmış kartlar atın.

Uzun süre boyunca reklamlarıma sonuç alamıyor, devamlı olarak başarısızlıkla karşılaşıyordum. Defalarca referans gösterilen Quixsolutions ile iletişime geçtim. Aldığım eğitim sonucunda Etsy’de yüksek satış grafiklerini yakalamam çok uzun sürmedi.

Nergiz K.

1

Ürün Analizi Yapılması

Kendi üretiminize uygun olan ve satış eğilimi gösteren ürünleri belirleyin. Rekabet analizinizi dikkatli yapın.

2

Özel Kutu Üretimi

Ürünlerinizin üretimini sağladıktan sonra özel kutular yaptırın. Ayrıca kutu içine, müşterilerinizi etkileyecek notlar bırakmayı unutmayın.

3

Kargo Anlaşmaları

Lojistik firmalarıyla görüşün ve en uygun fiyatları alın. Sürekli bir iş ortaklığı, zamanla kargoda indirimli fiyatlar almanızı sağlayacaktır.

Ürünün Optimize Edilmesi

Müşteri yorumlarına ve satış oranlarına bakarak ürünlerinizde gerekli değişiklikleri yapmaya hazır olun.

Quixsolutions

Eğitim Geçmişimiz

Quixsolutions firması olarak 7 yıllık sektör tecrübemiz ile eğitimlerimizi bire bir, interaktif ve saat sınırı olmadan veriyoruz. Eğitim sonunda 30 gün boyunca bilgisel destek sağlıyoruz.

1050+

Verilen Etsy Eğitimi