Markanızı Dünyaya Tanıtın

Amazon’da başarıyı yakalamış birçok marka bulunuyor. Yüksek satış rakamlarına ulaşmanın sırrı, pazar, rekabet ve ürün analizini doğru şekilde yapmak olduğu kadar hitap edilen kitlenin ihtiyaçlarını ve alışkanlıklarını tanımaktan geçiyor. Markanıza ait ürünlerin satışını sağlamanın diğer bir anahtar noktası ise, kendinizi ve ürününüzü iyi tanıtmaktır. Tüm gereklilikleri karşıladığınızda başarı kaçınılmazdır.

private label eğitimi

Marka Bilinci Oluşturun

Marka bilinci oluşturmak zordur. Belli bir süreç ve sabır ister. Fakat bu bilinç oluşturulduktan sonra, satışlarınızdaki değişim gözle görülür şekilde artacaktır.

Trademark Alın

Ürününüze Amerika’da marka kaydı yaptırarak, korsanlara karşı koruma altına alabilirsiniz. Diğer satıcılar sizin satış listenize girip bire bir aynı ürünü satamazlar.

Doğru Lansman Önemlidir

Lansman yapmak için binlerce dolar harcamanıza gerek yok. Doğru çözüm ortakları ve reklam çalışmaları ile düşük bütçeler harcayarak ürünlerinizi tanıtabilirsiniz.

Doğru Analiz Yapın

Private Label iş modelinde rakiplerinizi detaylı analiz ederek ürününüzde iyileştirmeye gidebilir, satış performansınızı yükselterek üst sıralarda görüntülenebilirsiniz.

Üreticilerle Anlaşın

Private Label iş modelinde çalışmak için üretici olmak zorunda değilsiniz. Üreticilerle iletişime geçerek, ürettikleri ürünlerin pazarlamasını yapabilirsiniz.

Müşteriyi Dinleyin

Ürettiğiniz veya pazarlamasını yaptığınız her ürün, yüksek satış rakamları elde edemeyebilir. Son kullanıcının yorumlarına göre ürününüzde iyileştirme yapın.

Private Label Eğitimi

Eğitimimizin ana amacı, katılımcıyı yardım almadan ve hatasız satış yapabilir hale getirmektir. Katılımcıya, karşılaşacağı problemlerle baş edebilmenin yanında, rakip, pazar ve ürün analizlerinde profesyonelleştirerek, fırsatları farketmek, krizleri fırsata çevirebilme yeteneğini kazandırmaktır. Katılımcı tüm riskleri, maliyetleri ve kötü senaryoları analiz etmeyi, rakiplerden gelen saldırılara karşı koymayı, satışı sağlanan marka ve müşteriyle ilişkilerini en üst seviyeye çıkararak, kusursuz bir satış stratejisi oluşturmayı, kısacası uçtan uca Private Label ticaret modelini öğrenmiş olacaktır. Pratik yapılması ve aktarılan bilgilerin onaylanması adına, eğitim sonunda bir dizi uygulamalı test yapılarak, eğitimin tamamlanıp tamamlanmayacağına, eğitimci tarafından karar verilecektir.

Eğitimlerimiz videolu değil, bire bir ve interaktif olarak verilmektedir. Teorik ve uygulamalı olarak ilerleyen eğitimimizde, herhangi bir saat sınırlaması yoktur. Katılımcımız, eğitimin bitiş tarihinden itibaren 30 gün boyunca eğitim içeriğiyle alakalı olarak, unutulan veya tekrar ihtiyacı duyulan noktalarda eğitimcimize ulaşıp destek alabilecektir.

Şirketleştiğiniz taktirde üreticilerle ilişkileriniz daha uzun soluklu ve sağlıklı olacaktır.

Ürün paketlerinizin içine müşterilerinizde sempati ve samimiyet yaratacak kartlar atın.

Bir seferde olabildiğince fazla ürün gönderirseniz, lojistik maliyetleriniz düşecektir.

Ürünlerinize özel lansman çalışmaları yapın. Farklı reklam stratejileri denemekten çekinmeyin.

Zorlu bir süreç olacağını biliyordum. Amazon gibi bir pazar yerinde markamı tanıtmak ve satış için gerekli olan bilgiyi uzun ve çok detaylı bir eğitim sayesinde elde ettim. A’dan Z’ye tüm bilgileri elde ettikten sonra yüksek hacimlerde satışların gelmesi zor olmadı.

Emir G.

1

Ürün Analizinin Yapılması

Satışını planladığınız ürünlerin pazar, kategori ve rekabet analizini yapın. Her açıdan doğru bir ürün bulduğunuzu düşünüyorsanız, artık sonraki adıma geçin.

2

Tedarikçilerle İletişime Geçilmesi

Birçok tedarikçiyle görüşüp, fiyat/kalite performansında en uygun olanını seçin. Aynı anda ürünlere özel kutu yaptırın. Artık kargolamaya hazırsınız.

3

Reklam Çalışmalarının Yapılması

Ürünlerinizi Amazon depolarına gönderdikten, markanızı tanıtmak adına lansman ve reklam çalışmalarını yapın. Bu süreçte sabırlı olun.

Ürünlerin Optimize Edilmesi

Son kullanıcının şikayet ve önerilerini dinleyin. Bu yorumlardan yola çıkarak, bir sonraki partide ürününüzde gerekli değişiklikleri yaparak optimize hale getirin.

Quixsolutions

Eğitim Geçmişimiz

Quixsolutions firması olarak 7 yıllık sektör tecrübemiz ile eğitimlerimizi bire bir, interaktif ve saat sınırı olmadan veriyoruz. Eğitim sonunda 30 gün boyunca bilgisel destek sağlıyoruz.

4200+

Verilen Private Label Eğitimi