Dijital Reklam Bütçelerinizi Doğru Kullanın

Pandemi süresinde internet satışındaki büyüme, dünyada son 10 yıldaki büyümenin 1.5 katı artış gösterdi. 2020 yılı için tahmin edilen dijital reklam harcamaları için ayrılacak bütçenin 435 milyar Dolar’I bulması bekleniyor. Satışı projelendirilen ürünü müşterilerinizin bulmasını beklemek yerine, artık sizin potansiyel müşterinize ulaşmanız gerekiyor. Evrensel reklam dönüşümüne ayak uydurulması, tüm ticaretinizi değiştirecektir.

Facebook İnstagram reklamları

Milyarlara Ulaşın

3 milyar 499 milyon Facebook ve Instagram kullanıcısı bulunuyor. Doğru kitle hedeflemesiyle, pazarladığınız veya pazarlamasını projelendirdiğiniz ürünlerin reklamını yapabilir, yüksek satış hacimlerine ulaşabilirsiniz.

Doğru Ürün Analizi

Satışını sağladığınız ürününüzü, her açıdan ele almanız gerekmektedir. Çünkü modası geçmiş veya piyasanın doyduğu ürünlerin ticaretini yapmaya çalışırsanız, yüksek reklam giderleriyle karşı karşıya kalacaksınız.

Doğru Hedefleme

Dünya’daki 2 milyar 800 milyon Online alışveriş yapan müşteriye ulaşmanın tek yolu, doğru araçları ve veritabanlarını kullanmaktır. Doğru analizi ve hedef kitleyi, ancak doğru filtreleme yöntemleriyle elde edebilirsiniz.

Doğru Ülke Seçimi

Tüm hedeflemeleriniz, ana satış pazarı olan Amerika olmak zorunda değildir. Türkiye nüfusunun %49’u Online alışveriş yapmaktadır. Pandeminin yarattığı alışkanlıklarla bu oranın daha dayükselmesi bekleniyor.

Kaliteli İçerik Üretimi

ACoS yani Gösterim Başına Satın Alınma oranlarında başarılı istatistiklere sahip olmak, hedef kitlenin ilgisini çekebilecek, kaliteli reklam içerikleri ile sağlanabilir. İçerik üretimi zayıf reklamlar size zarar ettirir.

Videolu Reklam

Reklam bütçelerinin yüksek olması, satış grafiğinin de yükseleceği anlamına gelmez. Özellikle video barındıran reklam içeriklerine sağlanan dönüşüm, fotoğraf kullanılan reklamlara göre %70 daha fazladır.

Facebook ve Instagram Reklamcılık Eğitimi

Eğitimimizin ana amacı, katılımcıya Facebook ve Instagram reklamlarının tüm detaylarını öğretmek, tek başına ve hatasız şekilde reklamlarını düzenleyebilir hale getirmektir. Katılımcıya karşılaşacağı problemlerle baş edebilmenin yanında, rakip, pazar, ürün analizlerininde profesyonelleşerek fırsatları farketmek, hatta krizleri fırsata çevirme yeteneği kazandırmaktır. Katılımcı tüm riskleri, reklam ve satış stratejilerini, maliyetleri ve kötü senaryoları analiz etmeyi, toplum alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına adapte olmayı sağlayarak, yüksek satış hacimlerine ulaşmasını sağlamaktır. Online pazarlama ve projelendirme konusunda uçtan uca destek sağlanmaktadır.
Eğitimimiz videolu eğitim değil, bire bir ve interaktif olarak verilmektedir. Teorik ve uygulamalı olarak ilerleyin eğitimimizde herhangi bir saat sınırlaması yoktur. Katılımcımız, eğitimin bitiş tarihinden itibaren 30 gün boyunca eğitim içeriğiyle alakalı olarak, unutulan veya tekrar ihtiyacı duyulan noktalarda eğitimcimize ulaşıp destek alabilecektir.

Reklamlarınızda tıklama başına dönüşüm oranlarına dikkat edin, gerekirse strateji değiştirin.

Reklam verirken çok geniş bir kitleye hitap etmeniz, satışın yüksek olacağı anlamına gelmez.

A/B testlerini yaparak, hangi reklam daha iyi sonuç veriyorsa, ona yönelin.

Ürününüzün özelliklerini çok iyi bilmeniz, kitle hedeflemenizi kolaylaştıracaktır.

Daha önceden Quixsolutions’dan eğitim almış iki arkadaşımın satışlarındaki değişime şahit oldum. Karşılaştığım ilgi ve hizmet beni fazlasıyla şaşırttı. Pazarlama stratejileri konusunda edindiğim bilgiler ve eğitim sonrası destek ile arkadaşlarımın neden size seçtiğini anladım.

Evren T.

1

Kitle Analizi Yapılması

Ürününüze ait hedef kitlenin alışveriş eğilimleri, yaş, cinsiyet ve kültürel alışkanlıkları gibi birçok filtrelemeyi yapın.

2

Pazarın Belirlenmesi

Satş yapmak istediğiniz asıl kitleyi belirledikten sonra hangi platform üzerinden reklamlarınızı hazırlayacağınıza karar verilmesi.

3

İçerik Üretimi

Kitlenin dikkatini ürüne çekecek içeriklerin üretilmesi. Üretilen içeriklerin, topluluk kurallarına uygunluğunun incelenmesi.

Sonuç Takibi

Reklamların dönüşüm oranlarının gözlemlenmesi. Sonçuların takibi yapılarak farklı reklam stratejilerinin denenmesi.

Quixsolutions

Eğitim Geçmişimiz

Quixsolutions firması olarak 7 yıllık sektör tecrübemiz ile eğitimlerimizi bire bir, interaktif ve saat sınırı olmadan veriyoruz. Eğitim sonunda 30 gün boyunca bilgisel destek sağlıyoruz.

500+

Verilen Facebook & Instagram Ads reklamı