Üreticiden Amerika’ya Uzanan Stratejinizi Kurun

Kısıtlı zaman, kaynak ve lojistik destek, E-Ticaret sektöründe faaliyet gösterebilmeyi imkansız hale getirebiliyor. Günlük hayattaki çalışma temposunun yarattığı meşguliyet ve yorgunluk, yeterli araştırma yapılamamasına, sonuç olarak da hatalar yapılmasına sebep olmaktadır. Aynı durum kar ettirecek tedarikçiyi ulaşamama ve diğer satıcılarla yarışamama anlamına gelmektedir.

tedarikzincirihizmeti

Doğru Tedarikçi Seçimi

Doğru tedarikçilere ve karlı ürünlere ulaşmak zaman ister. Vakit yetersizliği sebebiyle yanlış tedarikçilerle ve yüksek fiyatlarla çalışmak, operasyonlarınızda ciddi problemler doğuracaktır.

Doğru Ürün Hazırlığı

Satışını sağlayacağınız ürünlerin sağlıklı olarak müşteriye ulaşması çok önemlidir. Ürüne uygun paketleme ve barkodlama işlemlerinde yaşanan sorunlar, size maddi ve manevi zarar verecektir.

Çözüm Ortaklığı Sağlayın

Yüksek hacimlerde alım yapan rakiplerinize ile yarışabileceğiniz bir ortam yaratmak, ancak çözüm ortaklıkları ile sağlanabilir. Sizin yerinize doğru bağlantılar kurulup, uygun fiyatlarla ürün temin edilebilir.

Maliyetleri Düşürün

Lojistik maliyetlerini düşürmek adına toptan gönderim yapmak en doğru yöntemdir. Bu mümkün değil ise, yüksek hacimde gönderim yapan servislerden yararlanmanız size tasarruf sağlayacaktır.

Delege Edin

Lojistik, barkodlama ve paketleme maliyetleri ara depolar kullanıldığı taktirde neredeyse yarı yarıya düşecektir. Tasarruf ettiğiniz zaman ile var olandan daha karlı ürünler bulabilir ve satışını sağlayabilirsiniz.

Gümrüğe Takılmayın

Gümrük işlemleri ve prosedürleri belli noktalarda anlaşılmaz ve çözülemez hale gelebilir. Bu noktada devreye çözüm ortağınız girecektir. Sizin yerinize tüm gümrük işlemlerinizi en uygun fiyatlara halledecektir.

Zamanınız Size Kalsın

Ürünlerinizin fiziksel olarak tedariğini sağlama, paketleme, barkodlama işlemlerini yapma, doğru lojistik firmasını bulmak, üzerinizde gereksiz bir yük oluşturacaktır. Kaybedilecek olan zaman ve harcanacak enerjinizi, sektör hakkında bilgi edinmeye, daha karlı ürünlerin araştırılmasına, alienize ve sevdiklerinize saklayın. Satışını sağladığınız ürünlerinizi görmenize bile gerek kalmadan, biz sizin yerinize tedarik edelim, barkodlayalım, paketleyelim ve kargolayalım. 3 aşamadan oluşan hizmetimiz, ürün gönderim sürecini ve maliyetlerini düşürüyor.

1.Adım: Tedarik
İstanbul içerisinde herhangi bir noktadan ürünlerinizi sizin yerinize teslim alıyoruz ve yine İstanbul’da bulunan 3 adet depomuzdan, tedarikçinize en yakın olanına taşıyoruz. Teslimat anında tüm ürünlerinizin kondisyonu ve adedi kontrol edilip size sözlü rapor veriliyor.

2.Adım: Barkodlama ve Paketleme
Depolarımıza getirdiğimiz veya sizin teslim ettiğiniz ürünlerin, satışını yaptığınız pazar yerlerine uygun olarak barkodlama işlemlerini yapıyoruz. Ürünlerin lojistiği sağlandığı sırada zarar görmemesi adına, üretildiği materyale uygun olarak paketliyoruz.

3.Adım: Lojistik
Ürünleriniz gönderilmeye hazır hale geldiğinde, özel fiyat anlaşmamız olan lojistik firmaları ile Amazon depolarına veya istenilen lokasyona, uçak kargo ile gönderimi sağlanıyor. Ürünlerinizin ulaşması ortalama 3 iş günüdür.

*Hizmetimizden yararlanmak için bir seferde minimum 100 ürün tedarik, barkodlama ve kargolama yapılmalıdır.
** İndirimli kargo hizmetimizden yararlanmak için minimum 30 kilogram gönderim sağlanmalıdır. 30 kilogram altındaki gönderilerde özel fiyat alınacaktır.

Tedarik ve Barkodlama (1-300 Adet/Ürün Başına)
%7 Kardan Komisyon
0.70¢ Paketleme
Kargolama Ücreti Sabittir

Tedarik ve Barkodlama (301-700 Adet/Ürün Başına)
%6 Kardan Komisyon
0.60¢ Paketleme
Kargolama Ücreti Sabittir

Tedarik ve Barkodlama (701+ Adet/Ürün Başına)
%5 Kardan Komisyon
0.50¢ Paketleme
Kargolama Ücreti Sabittir

*Kargo ücretleri o anki Dolar kuru üzerinden Türk Lirasına çevirilir. Fiyatlar değişkenlik gösterdiği için gönderim yapılan süreçte netleştirilecektir.
*Kargo ücreti müşterimize aittir.

Hizmet sağlayıcısına sipariş listenizi Excel olarak göndermeniz, sürecin daha hızlı tamamlanmasını sağlar.

Çözüm ortaklığı kurulan firmaların uzun süredir hizmet veriyor olması, operasyonun başarısı açısından önemlidir.

Yüklenici firma ile çalışmak, günlük işlerinizden geri kalmanıza gerek kalmadan işlerinizi hatasız yürütmenizi sağlar.

Lojistik maliyetleri düşürmenin en iyi yolu hizmet almaktır. Lojistik firmalarından birey olarak uygun fiyatlar almak zordur.

Uzun süre planlamasını yaptığım ve hayalim olan iş olan e-ticarete, zaman sorunundan dolayı bir türlü başlayamadım. Mühendis olarak haftada 6 gün çalışıyorum. Quixsolutions, Türkiye’den Amerika’ya uzanan tedarik, paketleme ve lojistik hizmetleri ile bana sahip olmadığım zamanı hediye etti. Operasyonlarım sorunsuz ve hızlı bir şekilde devam ediyor.

Murat D.

1

Tedarik Listesi Teslimi

Tedarik edilmesini istenen ürünlerin listesinin ve tedarikçilerin adreslerinin hizmet sağlayıcısına iletilmesi.

2

Varyasyon Bildirimi

Ürünlerin varyasyonlara bağlı olarak nasıl paketleneceğinin ve nereye gönderileceğinin doğru olarak bildirilmesi.

3

Lojistik Takip

Hizmet sağlayıcısı tarafından temin edilen kargo takip numarası aracılığıyla gönderilen ürünlerin takip edilmesi.

Teslim Onayı

Ürünlerin istenen lokasyona ulaştığından emin olunduktan sonra, pazar yerinde satışına başlanılması.

Quixsolutions

Arkanıza Yaslanın ve Rahatlayın

Türkiye’de bulunan depolarımızda ürünlerinizi yola çıkmak üzere hazırlayalım. Size en uygun lojistik firmasıyla anlaşmalarınızı sağlayalım. Siz ailenizle vakit geçirirken, operasyonunuzu biz üstlenelim.

3+

İstanbul’da bulunan depo sayısı