Stoksuz Ticaretin Patronu: eBay

eBay, Amazon ile neredeyse aynı zamanda kurulan, dünyanın en büyük iki pazar yerinden biridir. Basit arayüzü ve hızlı ürün ekleme özellikleri ile E-Ticaret sektörüne yeni giren satıcıların sıkça tercih ettiği bir pazar yeridir. Dropshipping iş modeline özel yazılımlarla, hızlı bir şekilde binlerce ürün ekleyip stoksuz satış imkanı sunuluyor. Sipariş üzerine gönderim yapılabilmesi, lansman yapma ve stok tutma zorunluluğu bulunmaması, eBay’i üreticiler için de çekici bir pazar yeri haline getirmektedir. arasındadır. E-Ticaret pazarının %34 gibi çok büyük bir bölümünü elinde tutan eBay, B2B ve C2C iş modellerinin başarıyla uygulanabileceği bir platformdur.

ebay eğitimi

Paypal Şart

Paypal’ın da sahibi olduğu eBay, satışlarda Paypal kullanma zorunluluğu kılmaktadır. Yasal olarak bir Paypal sahibi olmak için Amerika’da kurulu bir şirketiniz ve ITIN numaranız bulunmalıdır.

B2B İş Modeli

eBay B2B iş modelinde, üreticilerin tüketicilere efektik bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Marka olgusunu müşteriye direkt yansıtıp, sadık müşteri kitlesine ulaşmakta zorlanmayacaksınız.

Stoksuz Satış Modeli

Stoksuz satış modeli ile düşük bütçeli satıcılar için de uygun bir seçenektir. Amazon kadar katı kurallara sahip olmaması, yaşanacak operasyonel problemlerin daha kolay çözülebilmesi anlamına gelmektedir.

C2C iş modeli

C2C iş modelinde, tüketicilerin kullandığı veya Dropshipping olarak pazarlamak istedikleri ürünleri, diğer tüketicilere kolay bir şekilde ulaştırması, eBay’i çekici bir pazar haline getiriyor.

Markadan İzin Alın

Markalı ürünlerin satış izni alınmadığı sürece, eBay üzerinde de satışı yasaktır. Ürünlerinizi yüklerken eBay size bu konuda uyaracaktır. Fakat satışa uygun çok sayıda ürün bulunduğu için zorlanmayacaksınız.

Komisyon Oranları

eBay’in komisyon oranları Amazon’a benzese de, lansman, depolama ücretleri, barkodlama gibi giderler bulunmadığı için düşük bütçeli satıcıların sıklıkla tercih ettiği bir satış platformudur.

eBay Eğitimi

Eğitimimizin ana amacı, katılımcıyı yardım almadan ve hatasız satış yapabilir hale getirmektir. Katılımcıya, karşılaşacağı problemlerle baş edebilmenin yanında, rakip, pazar ve ürün analizlerinde profesyonelleştirerek, fırsatları farketmek, krizleri fırsata çevirebilme yeteneğini kazandırmaktır. Katılımcı tüm riskleri, maliyetleri ve kötü senaryoları analiz etmeyi, rakiplerden gelen saldırılara karşı koymayı, satışı sağlanan marka ve müşteriyle ilişkilerini en üst seviyeye çıkararak, kusursuz bir satış stratejisi oluşturmayı, kısacası uçtan uca eBay pazar yerinde satış yapmayı öğrenmiş olacaktır. Pratik yapılması ve aktarılan bilgilerin onaylanması adına, eğitim sonunda bir dizi uygulamalı test yapılarak, eğitimin tamamlanıp tamamlanmayacağına, eğitimci tarafından karar verilecektir.

Eğitimimiz videolu değil, bire bir ve interaktif olarak verilmektedir. Teorik ve uygulamalı olarak ilerleyen eğitimimizde, herhangi bir saat sınırlaması yoktur. Katılımcımız, eğitimin bitiş tarihinden itibaren 30 gün boyunca eğitim içeriğiyle alakalı olarak, unutulan veya tekrar ihtiyacı duyulan noktalarda eğitimcimize ulaşıp destek alabilecektir.

Dropshipping iş modelinde markalı ürünleri listelemekten ve satmaktan kaçının.

Müşterinize hızlı kargo sağlamak adına, satış yaptığınız ülkedeki tedarikçilerle çalışın.

Üreticiyseniz, en çok satan ürünlerini Amerika’da bir depoya gönderip oradan dağıtın.

Tüm işleri yazılımlara bırakmayın. Trademarklı ürünler listelenirse, dükkanınız kapanır.

Operasyonun uçtan uca eğitimini veren Quixsolutions’a çok teşekkür ederiz. Pazar yeri dinamiklerini çok hızlı kavradık. Türkiye’de üretim yapan bir firma olarak hiç aklımıza gelmeyen bir pazarda yüksek hacimlerde satış yapmaya başladık.

Kuzo LLC

1

Ürünlerin Analizi

Karlı olabileceğini düşündüğünüz ürünlerin pazar, rekabet ve satış analizini yapın. Doğru ürünleri bulduğunuzu düşünüyorsanız, artık sonraki adıma geçebilirsiniz.

2

İletişime Geçme

Tedarikçiler le iletişime geçerek indirimli fiyat alın. Amerika’daki şirketinizin EIN numarasını tedarikçileriniz ile paylaşarak, bunu kolayca yapabilirsiniz.

3

Ürün Listesi Hazırlanması

Ürünlerinizin listesini detaylı şekilde oluşturun. Tedarikçinizden yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar isteyin. Kaliteli görseller müşterileri size çekecektir.

Devamlılık Kontrolü

Satışlarınızı ve müşteri yorumlarını takip ederek, aynı ürün üzerinden devam edip etmeyeceğinize karar verin. Her zaman daha çok satan ürün bulabilirsiniz.

Quixsolutions

Eğitim Geçmişimiz

Quixsolutions firması olarak 7 yıllık sektör tecrübemiz ile eğitimlerimizi bire bir, interaktif ve saat sınırı olmadan veriyoruz. Eğitim sonunda 30 gün boyunca bilgisel destek sağlıyoruz.

1750+

Verilen eBay Eğitimi