Kendi Mağazanıza Sahip Olun

Büyük pazarlarda satıcıların sıkışması ve karlılıkların düşmesiyle beraber yükselişe geçen Shopify, kolay arayüz kullanımı ve hazır ödeme sistemleriyle tercih sebebi haline geldi. Özgür satış platformu olarak bilinen Shopify, satıcıların düşük komsiyonlar ile satış yapmasına olanak sağlıyor. Üreticiler ve Dropshipping iş modelinde çalışanlar, daralan pazarda Shopify ile rahat bir nefes alarak, istedikleri ürünleri satışa sunabiliyor. Shopify, stoksuz e-ticaretin tüm risklerinden uzak olarak kazanç sağlamanın en kolay yolu haline geldi.

shopify eğitimi

Özgür Platform

Dropshipping iş modelinin en rahat icra edilebildiği platform Shopify’dır. Fakat özel izin belgesi alınmadığı sürece, markalı ürünlerin satışı yasaktır. Birçok satış pazarından seçin ürünleri listeleyebilirsiniz.

Düşük Komisyonlar

Shopify’ın en dikkat çekici özelliklerinden biri, komisyonların ve dükkan kiralarının düşük olmasıdır. Satış hacminize göre size özel planlardan birini seçerek karlılığınızı maksimuma çıkarabilirsiniz.

Stoksuz E-ticaret

Shopify’a özel yazılımlar sayesinde, ürünler Aliexpress ve eBay gibi pazarlardan kolayca Shopify dükkanınıza eklenebiliyor, stoksuz ticaret yöntemi sayesinde düşük yatırımlarla kazanç sağlanabiliyor.

Tasarım Sattırır

Shopify dükkanınızdaki satışlar genel olarak seçilen ürüne ve sitenin tasarım kalitesine bağlıdır. Site kurulumu kolay gözükse de, özel tasarım bir dükkan oluşturmak kolay olmayacaktır.

Hazır Ödeme Altyapısı

Amazon ve eBay gibi büyük pazarlardan farklı olarak, Shopify’da her gün ödeme alınması mümkündür. Bunun sayesinde yatırımlarınız hızlıca size geri dönüyor ve  kolay büyüme sağlanabiliyor.

Kitlenizi Doğru Seçin

Seçtiğiniz ürünlerin pazarlanması adına Facebook ve Instagram’da vereceğiniz reklamların satış stratejisini iyi belirlemelisiniz. Doğru hedeflemelerle, yüksek hacimli satışlar sürpriz olmayacaktır.

Shopify Eğitimi

Eğitimimizin ana amacı, katılımcıya Shopify üzerinden pazarlanacak doğru ürünleri seçebilme ve seçtiği ürünlere özel bir dükkan oluşturabilme yeteneği kazandırmaktır. Katılımcıya karşılaşacağı problemlerle baş etmenin yanında, rakip, pazar, ürün ve risk analizlerinde profesyonelleşerek, fırsatları farketmek, krizleri fırsata çevirme yeteneği kazandırmaktır. Kaliteli ve satışa uygun dükkan tasarımlarının öğretilmesinin yanında, müşterilerin eğilimlerini ve alışveriş alışkanlıklarını katılımcıya aktararak, başarılı satış grafiği yakalamasını hedeflenmektedir. Üreticilere, markalarını en doğru şekilde yansıtma, marka bilinci ve kalite hissiyatını doğru aktarma, sadık müşteri kitlesi oluşturma stratejilerini öğretmek hedeflenmektedir.
Eğitimimiz videolu değil, bire bir ve interaktif olarak verilmektedir. Teorik ve uygulamalı olarak ilerleyen eğitimimizde, herhangi bir saat sınırlaması yoktur. Katılımcımız, eğitimin bitiş tarihinden itibaren 30 gün boyunca eğitim içeriğiyle alakalı olarak, unutulan veya tekrar ihtiyacı duyulan noktalarda eğitimcimize ulaşıp destek alabilecektir.

Müşterilerinize hızlı kargo sağlamanız, tercih sebebi haline gelmenizi sağlayacaktır.

Tedarikçi listenizi geniş tutarak, birden çok kitleye hizmet verebilir, cirolarınızı arttırabilirsiniz.

Reklam stratejilerinizi, ürünlerinizin özelliklerini ve potansiyel kitlenizi iyi tanıyarak belirleyin.

Dükkanınızda ve reklamlarınızda çok sayıda görsel ve video içerik kullanın.

Dükkan tasarımının satışta ne kadar önemli bir rol oynadığını, daha önceki denemelerimde tamamen yanlış yol izlediğimi, aldığım eğitimin geniş içeriği sayesinde öğrendim. Standartın üzerine çıkmayı, müşterinin ilgisini hangi tasarımlarla çekebileceğimi bilmediğimi farkettim.

Kenan O.

1

Pazar Araştırması Yapılması

Satışı sağlanmak istenen ürünlere ait diğer Shopify dükkanlarının ziyaret edilmesi ve her birinde avantaj yaratacak bölümlerin incelenmesi.

2

Dükkan Kurulumu ve Düzenlemesi

Cinsiyet, yaş, milliyet ve alışkanlıklar gibi en önemli değişkenlerin hesaplanması. Dükkanın hedeflenen kitleye özel olarak düzenlenmesi.

3

Doğru Tedarikçilere Ulaşma

Müşterilere daha hızlı kargo ulaştırarak ilk tercih haline gelmek adına, hedeflenen ülke sınırları içindeki tedarikçilerle anlaşma yapılması.

Reklamların Hazırlanması ve Yayınlanması

Reklam stratejileri belirlenerek, görsellere ve videolu içeriklere yer verilmesi. Doğru hedef kitlesi belirlenerek reklamlara başlanılması.

QuixSolutions

Eğitim Geçmişimiz

Quixsolutions firması olarak 7 yıllık sektör tecrübemiz ile eğitimlerimizi bire bir, interaktif ve saat sınırı olmadan veriyoruz. Eğitim sonunda 30 gün boyunca bilgisel destek sağlıyoruz.

800+

Verilen Shopify Eğitimi